Herbaty i kawy na wagę oferowane przez M.K. Tea są ważone i pakowane dopiero po złożeniu zamówienia. Na każdym opakowaniu znajduje się naklejka o wymiarach 54 mm na 72 mm, zawierająca rodzaj, nazwę i skład produktu oraz temperaturę i czas parzenia.

Opakowanie typu DOYPACK ze struną.

Jest to podstawowy sposób pakowania herbat i kaw na wagę zamawianych przez internet.

Mocne opakowanie foliowe wykonane z przezroczystej folii barierowej PET/PE grubości 12/80. Struna umożliwia wielokrotne otwieranie i zamykanie worka. 

Po zapakowaniu worka, jego górna krawędź zostaje zgrzana aby zabezpieczyć produkt w czasie transportu i zapewnić państwu ustawowe prawo odstąpienia od umowy o ile opakowanie pozostanie zamknięte. W przypadku otwarcia opakowania produkt nie będzie mógł być zwrócony ze względów sanitarno-higienicznych.

Wysyłka produktów zapakowanych w torebki typu DOYPACK realizowana jest w zbiorczych, odpowiednio mocnych i wytrzymałych opakowaniach zewnętrznych - pudełkach kartonowych lub kopertach bąbelkowych, zależnie od gabarytów całego zamówienia i wybranego sposobu dostawy.

Opakowanie celofanowe OPP 100g z klipsem 

Przezroczysta torebka OPP jest podstawowym sposobem pakowania herbat i kaw sprzedawanych w sklepie stacjonarnym. Denko torebki usztywnione jest białym kartonikiem. Klips z krawędziami wzmacnianymi drutem umożliwia wielokrotne zamykanie torebki. Opakowanie to jest bardzo estetyczne i herbata w nim doskonale się prezentuje. Polecamy do codziennego użytku jak i na prezent. 

Występujące w czasie dostawy bardzo mocne wstrząsy mogą powodować przemieszczanie się kartonika i deformację kształtu torebki, a co za tym idzie, utratę estetyki opakowania. Z tego względu Torebka OPP nie jest stosowana do pakowania przy zamówieniach internetowych, ale dostępna (wraz z klipsem i nalepką) jako odrębny produkt.

Opakowanie ekologiczne - torebka papierowa 100g z klipsem

Torebka wykonana jest z dwóch warstw papieru, białego wewnątrz i szarego zewnątrz. Opakowanie to stosujemu na życzenie klienta zamiast torebki OPP.

Torebka kolorowa 100g, dwuwarstwowa z klipsem

Torebka wielowarstwowa z ozdobną, kolorową warstwą zewnętrzną. Opakowanie to stosujemu na życzenie klienta zamiast torebki OPP, za dodatkową opłatą .

Opakowanie celofanowe OPP w kształcie rożka z klipsem

Estetyczne opakowanie z przezroczestego tworzywa. Długość stożka dostosowuje się do ilości herbaty lub kawy przez ucięcie nadmiaru celofanu pozostającego po zawinięciu szerszego końca i zapięciu klipsem. Opakowanie jest mniej szczelne od innych torebek i nie zabezpiecza przed dostępem powietrza. Stosowane głównie do atrakcyjnie wyglądających zestawów prezentowych w formie bukietów lub jako opakowanie ozdobne z kokardą.